Solution Bank / Çözüm Kumbarası


I am very excited to share with you the launch of the most inspiring social innovation project to date in Turkey! Intel’s Turkey team, together with Ashoka, Endeavor and Galata Business Angels, has created an all-in-one tool that will act as a platform for young entrepreneurs to create and launch projects aiming to solve basic problems faced by the people of Turkey. Imagine young people getting together and developing new solutions for problems faced in areas like education, health, environment, etc. How exciting!

Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz farklı projelerle yıllardır gençlerin, kadinlarin eğitimine ve gelişimine katkıda bulunuyoruz. Bu calismalarimizin en yenisi Çözüm Kumbarası. Ashoka, Endeavor ve Galata İş Melekleri (GBA) işbirliği ile genç fikirleri destekleyecegiz. Çözüm Kumbarası, gençlere teknolojiyi kullanarak hayatı kolaylaştıran ve toplumsal fayda yaratan iş çözümleri geliştirme fırsatı sunan bir platform olacak. I am very excited to share with you the launch of the most inspiring social innovation project to date in Turkey! Intel’s Turkey team, together with Ashoka, Endeavor and Galata Business Angels, has created an all-in-one tool that will act as a platform for young entrepreneurs to create and launch projects aiming to solve basic problems faced by the people of Turkey. Imagine young people getting together and developing new solutions for problems faced in areas like education, health, environment, etc. How exciting!

Named ‘’Solution Bank’’ (or ‘’Çözüm Kumbarası’’ in Turkish), I am looking forward to seeing this online platform leverage the amazing potential of the Turkish youth and trigger a chain reaction of projects, companies, regulations aimed towards the betterment of the Turkish society. I hope to be able to share with you exciting ideas and inspiring individuals in these pages during the following months, as I will be looking closely at many of the projects submitted, together with seven very distinguished colleagues, with whom we will be forming the Advisory Committee for the platform.

You are very welcome to have a look at this inspiring platform yourselves at https://www.cozumkumbarasi.com.

There already are 25 projects submitted! It’s time to have a look at how the future might be different!

————————————————————————————————————

Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz farklı projelerle yıllardır gençlerin, kadinlarin eğitimine ve gelişimine katkıda bulunuyoruz. Bu calismalarimizin en yenisi Çözüm Kumbarası. Ashoka, Endeavor ve Galata İş Melekleri (GBA) işbirliği ile genç fikirleri destekleyecegiz. Çözüm Kumbarası, gençlere teknolojiyi kullanarak hayatı kolaylaştıran ve toplumsal fayda yaratan iş çözümleri geliştirme fırsatı sunan bir platform olacak.

Çözüm Kumbarası Projesi ile, gençlerin daha iyi bir toplum ve daha iyi bir gelecek için eğitim, sağlık, çevre ekonomik kalkınma, kadınların güçlenmesi gibi çeşitli alanlarda, teknolojiyi kullanarak toplumsal fayda sağlayan yenilikçi iş çözümleriüretmeleri amaçlanıyor. Çözüm Kumbarası; işbirliği ortamı sunan bir platform olmasının yanı sıra eğitim ve mentorluk desteğine, yatırımdan projelerin hayata geçirilmesine uzanan süreçlerin tamamını bünyesinde barındıran, bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen en kapsamlı girişimcilik ve sosyal inovasyon destek projesi olma özelliğini taşıyor. 

Inovasyon artık gelişmekte olan ülkelerden çıkmaya ve dünyaya yayılmaya başladı. Çözüm Kumbarası bugüne kadar Türkiye’de hayata geçirilen birçok proje gibi, farklı ülkelerdeki girişimcilik çalışmalarına örnek teşkil etmesini umuyoruz.

Genç ve yaratıcı nüfusun Türkiye’nin toplumsal sıçraması için en büyük gücü ve fırsatı. Çözüm Kumbarası’na gençlerin değerli fikirlerini ve çözümlerini bekliyoruz. Bu proje sayesinde artık büyük fikirler hayal olmaktan çıkıp hayata geçirilecek, daha iyi bir Türkiyeyi birlikte şekillendireceğiz. 

Çözüm Kumbarası Danışma Kurulu

·   Danışma Kurulu Başkanı Ayşegül İldeniz, Intel Yeni Teknolojiler Bölümü Dünya Başkan Yardımcısı
·   Burak Aydın, Intel Türkiye Genel Müdürü
·   Murat Özyeğin, Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı
·   Emre Kurttepeli, Galata İş Melekleri Başkanı
·   Mathias Scheffelmeier, Ashoka Türkiye Başkanı
·   Faruk Eczacıbaşı, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı
·   İbrahim Betil, Sivil Toplum Gönüllüsü
·   Prof. Dr. Üstün Ergüder, Eğitim Reformu Girişimi Yönetim Kurulu Başkanı


Reklamlar
Bu yazı Conferences içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.